Radanpidon turvallisuuskoulutuslaitosten yhteystiedot

Radanpitoon liittyyvää turvallisuuskoulutusta antavat seuraavat Liikenneviraston hyväksymät koulutuslaitokset:

Kouvolan Rautatie- ja Aikuiskoulutus Oy – KRAO

Ratatyöturvallisuus- ja turvamies -pätevyydet,  ratatyövastaava, Liikenneohjaajakoulutus

Puh. 020 615 1223
Sähköposti: krao(at)krao.fi
Sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@krao.fi
Postiosoite  / Käyntiosoite: Prikaatintie 2, 45100 Kouvola

Eija Pohjola, Koulutusassistentti
puh. +358 40 4831 909 [Soita: +358 40 4831 909]

Timo Ahola, Kouluttaja
puh. +358 40 4899 418 [Soita: +358 40 4899 418]

http://www.krao.fi

Sat Koulutuspalvelut Oy

Ratatyöturvallisuus- ja turvamies -pätevyydet,  ratatyövastaava, ratapihaliikenteenohjaaja

Pappilanniementie 17
13880 Hattula
Sähköposti: info@satkoulutuspalvelut.fi

Hannu Helin, toimitusjohtaja/johtava asiantuntija
puh. 040 8655 685
sähköposti: hannu.helin@satkoulutuspalvelut.fi

http://www.satkoulutuspalvelut.fi/

Proxion, Rataopisto

Ratatyöturvallisuus- ja turvamies -pätevyydet,  ratatyövastaava, ratapihaliikenteenohjaaja

HELSINKI (Oulu, Tampere, Pieksämäki)
Ratamestarinkatu 7a, 3.krs
00520 Helsinki

Proxion Rataopisto
Ratamestarinkatu 7a
00520 Helsinki

Kaisa Pakanen, koulutusmyyntipäällikkö
044 497 3103
kaisa.pakanen@proxion.fi

koulutus@proxion.fi

Marko Varpunen, liiketoimintajohtaja
040 187 3456
marko.varpunen@proxion.fi

https://www.proxion.fi/rataopisto/

Ramboll CM Oy

Ratatyöturvallisuuskoulutus

Tiina-Kaarina Liikaoja
asiantuntija
M +358 40 5735855
tiina-kaarina.liikaoja@ramboll.fi

NRC Group Finland Oy

Ratatyöturvallisuus- ja turvamies -pätevyydet,  ratatyövastaava

Pasi Kråknäs, Koulutuspäällikkö
sähköposti Pasi.Kraknas@vr.fi
puhelin 040 862 5039

Osoite  PL 488, 00101 Helsinki
Radiokatu 3, 00240 Helsinki

Kisco Oy

Ratatyöturvallisuus- ja turvamies -pätevyydet,  ratatyövastaava, ratapihaliikenneohjaaja

Arto Matilainen        
Koulutustoimen johtaja            
040 680 4210

Merja Parkkila          
Myyntijohtaja                           
040 253 7702

sähköposti etunimi.sukunimi@kisco.fi

http://www.kisco.fi/

Koulutuskeskus Vasko Oy

Ratatyöturvallisuus- ja turvamies -pätevyydet,  ratatyövastaava, ratapihaliikenneohjaaja

Petri Vasko
Toimitusjohtaja

Sähköposti: petri@kkvasko.fi

Puhelin +358 40 5299 195 [Soita: +358 40 5299 195]

http://www.kkvasko.fi/

Sivu päivitetty 08.04.2019